KABALA ALUSED

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
280
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
11.08.2010
Toimetaja
Hind
11,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Kabala on inimese viie tajumisorgani eest varjatud teadus. See opereerib vaid vaimsete mõistetega, sellega, mis toimub Kõrgeimas Maailmas. Kabalistlike terminite nimetused on aga võetud maisest keelest: kuigi Kabala teaduse õppimise aineks on kõrgemad, vaimsed maailmad, väljendab kabalist-uurija neist tulenevaid järeldusi meie maailma sõnadega. Tuttavad sõnad petavad inimest, esitledes justkui ilmalikku pilti, kuigi Kabala kirjeldab Kõrgeimas Maailmas toimuvat. Tuttavate sõnade-mõistete kasutamine toob endaga kaasa arusaamatusi, petlikke ettekujutusi, fantaasiaid. Seetõttu keelab Kabala mis tahes meie maailmast võetud nimetuste ja nende vaimsete juurte vaheliste seoste ettekujutamise.

Seetõttu oligi Kabala nii palju aastaid, kuni meie ajani, keelatud: inimese areng ei olnud selleks küllaldane, et ta lõpetaks kõiksuguste vaimude, nõidade, inglite ja muu taolise ette kujutamise seal, kus kõneldakse hoopis muust. Kabala teadust lubati levitama hakata alles XX sajandi 90-ndatel aastatel, sest inimesed ei olnud siis enam religiooniga seotud ega kujutlenud loodusjõude primitiivselt inimesesarnaste olendite, näkineidude, kentauridena jne. Inimesed on nüüdseks valmis kujutlema Kõrgeimat Maailma jõuväljade maailmana, mateeriast kõrgema maailmana. Just nende jõudude maailmaga tegelebki Kabala teadus.

Kabala seletamise ja õpetamise raskus seisneb tõsiasjas, et vaimsel maailmal pole meie maailmas täpset vastet. Kui uurimisobjekt muutubki mõistetavaks, siis vaid ajutiselt, sest õpitavat haarab meie mõistmisvõime vaimne osa, mida pidevalt ülaltpoolt uuendatakse. Seetõttu võib asi, mida just mõistsime, paari päeva pärast taas segaseks muutuda. Sõltuvalt meeleolust ja vaimsest seisundist võib mõni tekst tunduda kas sügavmõtteline või täiesti mõttetu.
Ärge heitke meelt, kui see, mis tundus eile nii selge, on täna täiesti mõistetamatu. Ärge heitke meelt, kui tekst tundub segane, imelik ja ebaloogiline. See raamat aitab teil teha esimesi samme vaimsete jõudude tajumise poole. Järgmistel tasemetel võib edasi areneda vaid õpetaja abiga.
Kõik on hästi ka siis, kui te tekstiga nõus pole. Peamine, et tekst teis vastu kajab. Kui tunnete, et pole kirjutatuga nõus, näitab see, et olete jõudnud taju esimesele astmele (achoraim ehk tagakülg), mis valmistab teid ette järgmisele astmele (panim ehk esikülg) tõusmiseks.
Just nõnda aeglaselt ja mõtestatult lugedes saate arendada tundeid ehk anumaid (kelim), millesse võib seejärel siseneda Ülim Valgus, mis seni tunnetamatuna meie hingi ümbritseb.
Raamatu eesmärk on tekitada lugejas huvi tema sündimise põhjuse, vaimsetesse maailmadesse jõudmise võimaluste ja loomise eesmärgi vastu ning aidata läbida teekond Looja, igavikulisuse tunnetamiseni.