Uudised

Kirjastus Pegasus läheb suvepuhkusele! Kontor on suletud 1. juulist kuni 29. juulini. E-poe tellimuste saatmine toimub teisipäeviti. Kontorisse tellitud raamatutele saab järele tulla Paldiski mnt 29 valvelauda. 

 

Ilusat suve! 

 

Kirjastusel Pegasus ilmus kirjanik Tiina Laanemi ja kunstnik Tiiu Kitsiku koostööst sündinud lasteraamat „Maailma parim liivaloss“, mis mõeldud väiksematele lugejatele. Raamatu keskmes on 6-aastane Hugo, kes ei saa aru, kuidas tuleb kellelegi pähe lõhkuda seda, mida teised on hoole ja armastusega ehitanud.

Maalehe tegevtoimetaja Bianca Mikovitš luges läbi folklorist Marju Kõivupuu raamatu “Inimese lahkumine. Raamat surma- ja kalmistukultuurist”.

Jaan Martinson valis Liza Marklundi raamatu „Soo“ 2023. aasta üheks parimaks põnevusromaaniks! 

Mari-Liis Iloveri "Kufi kokaraamat" ja Jessie Inchauspé "Glükoosirevolutsioon" olid möödunud aasta kõige populaarsemad raamatud. Need kaunistavad nii Apollo kui ka Rahva Raamatu edetabelite tippe.

Jaak Juske "Tallinna vanalinna kõhedad kummituslood" on võitnud Rahva Raamatu aasta 2020 parima kodumaise lasteraamatu tiitli!  Raamat pakub põnevust nii väikestele kui ka suurtele. 

 

Rahvusvaheline noorteraamatukogu annab iga aasta välja The White Ravens kataloogi. Sel aastal oli valikus ka Liis Seina lasteraamat "Mona isepäine isa"! Raamat nomineeriti ka 2022. aasta kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale lastekirjanduse kategoorias.

27. septembril kuulutati Tallinna Toidumessil välja Aasta Kokaraamat. Toiduteadlase Rain Kuldjärve raamat “Fermentatsioonist – ausalt ja avameelselt. Hapendamise aabits” võitis 1. koha.

„„Maigret ja tapja“ on järjekordne neelamist väärt intellektuaalne lugu, mis annab nii mõnegi lisapala maailma tuntima komissari mõistmisel ning tema suhetel abikaasa ja maailmaga. Ootame järgmist teost...“ - Jaan Martinson

C. J. Tudori raamatu "Põlevad tüdrukud" ainetel ilmub varsti Paramount+ platvormil uus põnev sari! Loos avastab värskelt Chapel Crofti kolinud reverend Jack Brooks, et kokkuhoidvas kogukonnas on palju saladusi ...

  “Puhka rahus” autori Sofie Sarenbranti Emma Sköldi sarja uusim raamat oli terve suve vältel Skandinaavia audioraamatute edetabelite tipus.

Lastekirjanduse keskus avaldas oma suvelugemise soovitused! Seal oli ka Pegasuse raamatuid, mida saab homseni osta 30% soodsamalt. Soodustus lisandub ostukorvis.

Suvelugemine peale 2. klassi

Liis Sein. „Mona isepäine isa“

Suvelugemine peale 3. klassi

Tiina Laanem. „Katariina kaaperdab kooli“

Kirjastuselt Pegasus ilmus Dan Browni esimene lasteraamat „Metsik sümfoonia“. Raamatu teeb eriliseks see, et seda saab nii lugeda, vaadata kui ka kuulata.

Pegasusel oli märtsikuu lõpus esimene kontorimüük. Aitäh kõigile, kes kohale tulid! 

Hoidke silmad lahti. Juba sellel aastal tuleb uus kontorimüük!

Ülikoolirektor ja biokeemik Tiit Land ning saatejuht Marko Reikop vestlesid saates “Ringvaade” toitumisest, veresuhkru jälgimisest ja raamatust “Glükoosirevolutsioon”.

Kaks Pegasuse lasteraamatut on valitud Eesti Kultuurkapitali aastaauhindade nominentideks parima lasteraamatu kategoorias. Auhinnale kandideerivad Tiina Laanemi raamat „Katariina kaaperdab kooli“ kui ka Liis Seina „Mona isepäine isa“. Võitjad kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14 märtsil.

Ajakirja TervisPlussi veebis ilmus lugu “Glükoosirevolutisooni” autorist Jessie Inchauspést. Loe ka katkendeid Jessie äsjailmunud raamatust.

Raamatu „ABBA. Austusavaldus ülimale popbändile“ autor Stany Van Wymeersch kohtus eestikeelse väljaande kaanepiltide autori Govert de Roosiga ja andis talle üle raamatu eksemplari.

Neljapäeval, 15. detsembril esitles õnnekoolitaja ja autor Dalí Karat Tallinnas Solarise Apollos oma raamatut “Naine 2.0. Sinu uus tase naisena”.

Peale 16. detsembrit tellitud raamatud ei jõua enam jõuludeks kohale. 

Ilmunud on õnnekoolitaja Dalí Karati raamat “Naine 2.0. Sinu uus tase naisena”. Telli raamat e-poest juba täna! Esimesed 50 tellijat saavad raamatu autori autogrammiga. Loe raamatu kohta ka SIIT.

Raamatu “Vaikuse valgus” autor Triinu Tints andis intervjuu Kanal 2 saates „Õhtu!“. Triinu on kogemusnõustaja, koolitaja ja õpetaja, kes räägib raamatus oma keerulisest teekonnast emaks saamiseni.

Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) Eesti osakond on aastast 2004 andnud välja Paabeli Torni tõlkeauhinda parimale juturaamatule ja alates 2016. aastast ka parimale pildiraamatule.

Crimetime BookBeat Award 2022 parima krimiautori auhinnale kandideerivad Camilla Grebe, Viveca Sten, Sofie Sarenbrant. Võitja kuulutatakse välja Göteborgi raamatumessil septembri lõpus.

 

"Grebe sai „Varjuküti“ idee Michelle McNamara raamatust, kus kirjeldatakse tegelikkuses toimunud sündmusi – USA-s kurikuulsaks saanud Golden State’i mõrvar, kes pani toime kuraditosin tapatööd, tabati alles siis, kui ta oli 71 aastat vana.