AISOPOSE VALMID

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
192
Mõõtmed
195x235
Avaldamise aeg
09.09.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
22,60 €

Sinu käes on uhiuus raamat Aisopose valmidega, mille on ümber jutustanud miljoneid raamatuid müünud Caroline Lawrence. See Hans Christian Anderseni auhinnaga pärjatud kunstniku Robert Ingpeni värviliste illustratsioonidega kaunistatud raamat kuulub meile kõigile. Kunagi aga kuulusid need sõnad kõigest ühele orjale, mehele, kes elas 600 aastat enne Kristust. Need sõnad kirjutasid esmalt üles kreeklased, seejärel ka roomlased ning need levisid, just nagu Rooma keisririigi armee, kõikjale üle tollal tuntud maailma. Iga väike valm selles raamatus kätkeb endas 2000 aasta jagu teadmisi ja tõdesid. Nende kaudu teame, et hiir on küll liiga nõrk, et seista vastu lõvile, kuid ometi liiga võimas, et köied teda takistaksid. Me saame teada, et põhjatuule ohjeldamatu tigedus ei suuda vastu panna sihikindla päikese leebele särale. Oma sisimas me teame, et lammas peab elust läbi minema lugematute ohtudega rinda pistes, et hunt peab ellujäämiseks kavaldama ja petma, ja et me ei mõista jumalate loogikat, kui me iseendile samasuguseid jumalikke standardeid ei sea. See on põlvkonnalt põlvkonnale austusega pärandatud raamat sellest, mida tähendab olla inimene.

Caroline Lawrence’i eesmärk selle raamatu kirjutamisel oli lastele meelelahutuse pakkumine ja nende õpetamine. Caroline Lawrence’i tuntuim töö on raamatusari „Roman Mysteries”, mille põhjal valmis BBCs 2007. ja 2008. aastal telesari. Sarja filmiti Tuneesias, Bulgaarias ja Maltal ning see oli tolle aja kalleim lastele mõeldud Briti telesari. 2009. aastal võitis Caroline Lawrence Classical Association’i preemia märkimisväärse panuse eest klassikute tutvustamisel üldsusele.

Robert Ingpen sündis 1936. aastal Austraalias Geelongis. Ta õppis illustratsiooni ja raamatukujundust Melbourni Kuninglikus Tehnoloogiainstituudis. 1986. aastal pälvis ta oma panuse eest lastekirjandusse Hans Christian Anderseni auhinna ja teda on autasustatud ka Austraalia ordeniga. Maailmakuulsa kunstniku ja kirjanikuna on ta kujundanud, illustreerinud ja kirjutanud enam kui 100 raamatut. Robert Ingpen elab ja töötab oma kodulinna Geelongi lähedal Angleseas.

 

Vaata raamatusse!