BALMAGESI LAPSED

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
184
Mõõtmed
148 x 210
Avaldamise aeg
10.04.2012
Hind
12,95 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Palju on vaieldud küsimuse üle, kes ikkagi tõi Eestile iseseisvuse – kindel ollakse ainult selles, et me laulsime end vabaks. Kumba aga me öölaulupidudel oma südames rohkem nõudsime: kas abstraktset vabadust või kohvi ja sukkpükse? Võimalust tarbida nii nagu heaoluriikides … Tuletame õige meelde, kes olid need, kes juba ENSV aegadel pakkusid inimestele võimalust saada pisutki osa lääne virvatuledest.
See raamat näitab tõeliste iseseisvuse toojatena hoopis Viru ärikaid kui tarbimiskultuse pioneere. Valuuta, millega nad sahkerdasid, lagundas lõpuks kogu Nõukogude Liidu. Eesti tuntuima ärika, Aleksander Balmagesi afääridest tulvil elukäigu kaudu on vaadeldud laiemalt ärikate ajastut nii toonases ENSV-s kui kogu Nõukogude Liidus.
Tegemist on ühtlasi täiesti uue lähenemisega lähiajaloole. Ajaloo liikumapaneva jõuna nähakse siin masside tungi tarbimise järele, mida võimurid vaid silmakirjatsemiseks ilusate sõnadega kaunistavad.
Autor on varem avaldanud mitmeid Eesti lähiajalugu käsitlevaid, publitsistlikke raamatuid: „Süümepiinadeta” (2005), „Valusalt valge” (2007), „Kallase afäär” (2009), „Spioonimängud. Herman Simmi elu ja häving” (2009), „Riigipiir” (2010), „Esimene Eesti. Nomenklatuur ENSV-s ja hiljem” (2011) ja „Wabariigi viimased sõdurid” (2012, koos Ilmar Palliga).