MICHAEL JACKSON

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
144
Mõõtmed
220 x 285
Avaldamise aeg
11.12.2009
Tõlkija
Toimetaja
Hind
6,33 €
Soodushind
4,10 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Michael Jackson (1958-2009) oli üks kõigi aegade olulisimaid artiste. Mees, tema muusika ja liigutused jäävad igaveseks armastavate fännide südamesse. Selle raamatuga mälestame tema elu ja muusikat...

Mis oli Michael Jacksonis sellist, mis tõi talle miljoneid ustavaid ja pühendunud fänne kõikjal üle maailma? Kuidas suutsid tema karisma, ainulaadne maagia ja isiklikud eripärad valitseda popmuusikat nii pikka aega? Kas tema ekstsentrilisus üksnes võimendas tema populaarsust? Milline tema hiilgavatest plaatidest (kokku müüdud üle 750 miljoni!) pidas ajahambale vastu ja milline jäi hetkehitiks? Kas ta oli suurim meelelahutaja, kes eales elanud? Ja kuidas pidas ta vastu publiku pidevale huvile, kriitikale ja kuulujuttudele? Mida tähendas elu Michael Jacksonina?

Michael Joseph Jackson astus lavale peaaegu samal ajal, kui ta õppis kõndima. Tema muusikust isa kaasas kogu pere esinemisse: juba kuueselt asus Michael rambivalgusse koos oma vendadega. Kiiresti sai selgeks, et laulmise ja tantsimise alal on ta lausa imelaps. Temast sai The Jackson Five'i keskpunkt – ansambel oli aastal 1969 Motowni peamine hititootja ning nautis rahvusvahelist edu seitsmekümnendatel. Michaeli jätkamine sooloartistina oli endastmõistetav, ning pärast "Off the Walli" 1979. aastal valitses ta 1980-ndaid läbi aegade kõige müüdumate albumitega "Thriller" - mida on müüdud mõnedel andmetel isegi üle 100 miljoni ja "Bad" – mida on müüdud üle 47 miljoni. Need albumid olid omalaadne segu, milles olid esindatud nii funk, pop, soul kui ka rock. "Kuukõnniga" ja valge kindaga ikooni staatusesse tõusnud Jacksoni videod tiivustasid MTV populaarsust; tema kontserdid vallandasid massihüsteeria. 1990-ndatel muutus Jacksoni imago – temast sai meedia kriitika lemmik, salapärane uje ja pidevalt haiglane kuju. Kuid tema plaadid müüsid endiselt tohututes kogustes. Kaks abielu – üks neist Elvis Presley tütrega – ja isaroll tekitasid ainult uusi skandaale, hoolimata Jacksoni märkimisväärsetest panustest heategevusse. Tema viimased aastad olid kantud isiklikust traagikast, kohtuistungitest ja tabloidide nõiajahist . Uudis tema ootamatust surmast tähendas aga seda, et tema lugematutele fännidele üle maailma jääb ta endiselt ja vääramatult Popikuningaks.

CHRIS ROBERTS on tele- ja raadioajakirjanik, kes on kirjutanud muusika ja filmide teemal arvukalt raamatuid: tema portreteeritute hulka kuuluvad näiteks Abba, Lou Reed, Fugees, Tom Jones, Scarlett Johansson ja Heath Ledger. Tema raamatut "Michael Jackson: popikuningas 1958-2009" peetakse Jacksoni-raamatute tulvast parimaks, seda nii sisuka teksti kui ka omapäraste ja seni vähelevinud fotode poolest.