LASKUR.

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
318
Mõõtmed
230 x 150
Avaldamise aeg
14.01.2009
Tõlkija
Toimetaja
Sari
Hind
16,42 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Mees mustas põgenes üle kõrbe ning laskur jälitas teda...

Nii algab sarja "Tume Torn" esimene raamat "Laskur", kus lugejate ette astub üks Kingi lummavamaid tegelasi, Roland Deschain Gileadist – viimane laskur, kummituslik erak salapärasel hea ja kurja piiril. Oma eraklikus ja illusoorses maailmas, mis peegeldab hirmuäratava sarnasusega meie enda oma, jälitab Roland meest mustas, kohtub võluva Alice'iga, sõlmib sõpruse Jake'i-nimelise poisiga New Yorgist ning jätkab Tumeda Torni otsinguid, andes nii kaasahaarava sissejuhatuse edasisele sarjale.

Seitsmest raamatust koosnevat "Tumeda Torni" seeriat, mille kirjutamist King alustas juba 1970-ndatel, peetakse tema magnum opus'eks. "Laskuri" inspiratsiooni sai King Robert Browningi poeemist "Childe Roland to the Dark Tower Came", mida ta luges esimesel õppeaastal Maine'i ülikoolis. Märtsis 1970 kirjutas ta erkrohelistele paberilehtedele romaani esmaversiooni, mille viis osa avaldati esmakordselt ulme- ja fantaasiakirjanduse ajakirjas.
Raamatuna ilmus "Laskur" esmakordselt 1982; 2003. aastal tegi autor sellesse mitmeid muudatusi ja täiendusi. Viimane versioon on olnud ka eestikeelse tõlke aluseks.