KUI TOIT TEEB LAPSE HAIGEKS

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
144
Mõõtmed
195 x 250
Avaldamise aeg
01.10.2009
Toimetaja
Hind
12,52 €
Soodushind
10,00 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Raamatust leiab vastused küsimustele, mis puudutavad allergia, ülekilode ja meelehaiguste seost söögiga. Esimene osa pühendub allergiale: kas lapse allergiariske annab vähendada, kui ema jälgib raseduse ajal toitumist? Allergiline laps esimesel eluaastal – millised on esmased abinõud allergiate vähendamisel? Millised on peamised ohuallikad? Kuidas lahendada väljaspool kodu söömisega seotud probleeme? Teine osa pühendub laste ülekaalule: kuidas hoida ära ülekaalulisust? Millised on rasvumisega kaasnevad riskid? Soovituslikud nädalamenüüd ja toitumisõpetus. Kolmas osa räägib toiduga seotud meelehaigustest (anoreksia, buliimia, ortoreksia) ja annab nõu, kuidas märgata ohtu ja mida ette võtta.

Väljavõtteid raamatust:

*   Eestis on igal viiendal koolilapsel ülitundlikkus mõne toiduaine või sissehingatava allergeeni suhtes. Kuidas toituda nii, et poleks allergiahirmu?

*   Kui laps piima ja muna süüa ei saa, aga kooki tahaks ikka, pange piima asemel taignasse vett ja muna asemel banaani!

*   Kui mõlemad vanemad on paksud, siis jääb nende lastel ainult 10 % ulatuses lootust püsida normaalkaalulisena. Kuidas sellest nõiaringist välja pääseda?

*   Viimaste uuringute järgi söövad pea pooled Tallinna lapsed iga päev kiirtoitu ja joovad magusaid karastusjooke. Just viimastest said alguse jänkide rasvumismured.

*   Kui toit muutub kinnisideeks, siis võib sellest kujuneda tõsine haigus, mis toob kaasa raskeid tervisekahjustusi ja lõppeb mõningatel juhtudel ka surmaga. Kuidas kulgeb tee dieedist psüühikahäireni? Kuidas last toiduga seotud meelehaigusest välja aidata?