GUNNAR AARMA ELUTARKUSED, III RAAMAT

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
196
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
30.10.2014
Toimetaja
Koostaja
Hind
17,20 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

2016. aastal on eelkõige idamaa tarkuste vahendajana tuntud teadjamees Gunnar Aarma 100. sünniaastapäev. Suurem osa tema teadmistest on olnud suunatud inimestele, kes ei ole õnnelikud. Need on talletatud 14 raamatusse, 148 artiklisse temalt ja temast ning 19 intervjuusse. Enamik raamatutest on läbi müüdud, artiklid laiali paljudes ajalehtedes ja ajakirjades.
Kirjastus Pegasus jätkab Gunnar Aarma elutarkuste väljaandmist. Kahes esimeses raamatus oli kirjeldatud nelja Gunnar Aarma poolt propageeritud õnne valemi komponenti: õigesti mõtlemist, õigesti hingamist, õigesti toitumist ja tervist, samuti räägitud lähemalt püramiidist ja meditatsioonist.
Kolmandas raamatus tuleb juttu sellest, kes on karjainimesed, heerosed ja pühakud, mille poolest erinevad teineteisest mees ja naine ning kuidas saavutada harmoonilist abielu. Lisaks on põhjalikult kõneldud mantra olemusest ja ajaloost.
Gunnar Aarma on öelnud: „Inimkond on muutumatuna säilinud viimased 3500 aastat. Selle kõige juures on ometi märgatud, et naine on püsinud targemana kui mees, sest naisel on säilinud vaist, intuitsioon. Mees on aastatuhandete jooksul oma kuuenda meele sõdades, väljaspool kodu ning röövretkedel ära kulutanud. Naine on püüdnud seevastu keskenduda kodule. Võib ka nii öelda: naine säilitab, mees lõhub. Naine on introvertne, sissepoole vaatav. Tema instinkt nõuab laste julgeoleku tagamist. Mees on kõigele käega löönud ja rabeleb väljas, oma karjääri nimel, raha teenimise nimel. Ja selle tulemusena, kui me anname võimaluse naisele mõelda, kaalutleda, siis ta teab paremini, mis on õige ja mis vale.
Paraku läheb tänapäeva ühiskond vale teed. Ligi 150 viimast aastat on naine taga ajanud võrdõiguslikkust mehega, teadvustamata, et tegelikult ollakse samaväärsed, mitte üheõiguslikud. Päris õige pole ka öelda: naine, mees. Täpsem oleks ‒ inimene, kelles on olemas nii mees- kui ka naispool. Iseküsimus, milline pool selles elus väljapoole on pööratud.“