MÜTOLOOGIA

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
528
Mõõtmed
230 x 300
Avaldamise aeg
13.09.2009
Hind
25,25 €
Soodushind
12,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

 

“Mütoloogia” on ülevaatlik ja usaldusväärne teejuht maailma müütide ja legendide juurde, mis kirjeldab nende olulist rolli meid ümbritseva maailma seletamisel. Teoses vaadeldakse ka müütide eesmärki – kuidas on aegade jooksul seletatud meid ümbritseva maailma tekkimist, loodusnähtusi, armastust ja õnnetusi.

    Müütides on esindatud üldinimlikud teemad – loomine, emake maa, loomad, armastus, sünd ja surm –, sest neil motiividel on oluline osa kõigi paikkondade inimeste elus. Kuid leidub ka teistsuguseid lugusid, mis väljendavad vaid teatud kultuuridele ja maadele omaseid või teatud ajaloosündmustega seotud uskumusi.

    Käesoleva kogumiku müütilised lood jagunevad kuude ossa: klassikaline ajajärk, Euroopa mütoloogia, Egiptuse ja Aafrika mütoloogia, Lähis-Ida ja Aasia mütoloogia, Okeaania mütoloogia ja Ameerika mütoloogia. Iga osa viib lugeja reisile kaugetesse aegadesse, ellu ärkavad maailma levinumatest müütidest tuntud kaasakiskuvad sündmused ja tegelased.

    Eepilised lood mõrvadest ja sõdadest on kõrvuti kütkestavate lugudega õnnelikust või õnnetust armastusest ning müütidega veidrustest, ebatavalistest ja üleloomulikest nähtustest. Alustades Heraklese, kuningas Arthuri, Osirise ja Gilgamešiga ning lõpetades Šiva ja Quetzalcoatliga räägib “Mütoloogia” jumalatest ja kangelastest, kes on andnud ainest imelistele lugudele – maailma müütidele ja legendidele.

    Rikkalikud illustratsioonid – üle 750 värvilise reproduktsiooni skulptuuridest, gravüüridest, kaljujoonistest ja maalidest, mis pärinevad maailma suurematest galeriidest, muuseumidest ja erakollektsioonidest – teevad “Mütoloogiast” üle aegade kestva lugemisvara.