FIRMA, TURG JA ÕIGUS

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
236
Mõõtmed
145x255
Avaldamise aeg
13.05.2003
Tõlkija
Toimetaja
Hind
8,20 €
Soodushind
3,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Väheseid majandusteadlasi on loetud ja tsiteeritud nii tihti kui Ronald H. Coase´i. Olgugi et – nagu ta ise tunnistab – "enamus majandusteadlasi vaatab majandusprobleemidele teisiti ega jaga minu käsitusviisi meie uurimisaine olemusest".
Coase´i on eriti huvitanud majandusteooria firmade, tööstusharude ja turgudega tegelev osa – valdkond, mida tuntakse hinnateooria või mikroökonoomika nime all. Ta on alati rõhutanud vajadust põhjalikult uurida majandusteooria aluseks olevaid fundamentaaloletusi.
Käesolev väljaanne koondab kokku tema klassikaks kujunenud artiklid, mis tegelevad just teooria alustega. "Firma olemus" (1937) tutvustas omal ajal revolutsioonilist käsitlust tehingukuludest. Artiklis "Ühiskondliku kulu probleem" (1960) arendas Coase oma käsitlust edasi, rõhutades seaduse mõju majandussüsteemile. Teised artiklid ja uus sissejuhatav essee selgitavad ja laiendavad Coase´i argumente.
Ronald H. Coase on 1991. aasta Nobeli majanduspreemia laureaat, Chicago Ülikooli õigusteaduskonna majandusteaduse emeriitprofessor, Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemia ja Briti Akadeemia liige.