KURAATOR

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
384
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
06.05.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
21,50 €

Briti parim krimipõnevik 2021 nominent

Inglismaale Cumbriasse on siginenud sarimõrvar, kes jätab ohvritelt eemaldatud kehaosi rahvarohketesse kohtadesse, kõigi silme alla, ja igas sündmuspaigas on üks ja sama veider sõnum: #MLV6.
Asja kutsutakse uurima Washington Poe ja Tilly Bradshaw, kes esiotsa satuvad suurde segadusse. Miks on mõrvar pannud mõne ohvri narkoosi alla, samas kui teine on pidanud surema piinades? Miks nende ainus kahtlusalune eitab tegu, mille kohta neil on ümberlükkamatud tõendid, kuid võtab omaks asju, millest uurijad midagi ei tea? Ja miks näib, et kõik kolm ohvrit kolm aastat tagasi ühel ja samal ajal kaheks nädalaks puhkuse võtsid?
Lugu muutub veelgi hämaramaks, kui Poe’le helistab FBIs usalduse kaotanud agent. Tolle meelest ei ole tegemist üldse sarimõrvariga, vaid hoopis hirmuäratavama vastasega – mehega, kes nimetab end Kuraatoriks.

Raamatuga „Kuraator“ jätkab M. W. Craven meisterlikult „Washington Poe“ krimipõnevike sarja, mille kõik praeguseks ilmunud osad on olnud nomineeritud Briti parima krimipõneviku tiitlile. Sarja debüütteos „Nukumäng“ aga tõi Cravenile prestiižse võidu: Kuldse pistoda auhinna.

„Bradshaw ja Poe on kaks kõige köitvamat tegelaskuju viimaste aastate krimikirjanduses.” –  Fiona Cummins
„Intrigeeriv, tempokas põnevik.ˮ – The Times
„Fantastiline.ˮ – Martina Cole

VAATA RAAMATUSSE!