TIPP-TOPP TUPP

Avameelselt alakehast

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
352
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
25.06.2020
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,95 €

Milleks meile veel üks raamat naise kõige intiimsematest kehaosadest? Tänapäeval ei tohiks ju olla raske hankida infot kõige huvitava kohta internetist?

Raamatu autorid Nina Brochmann ja Ellen Støkken Dahl arvasid sama, kui hakkasid 2015. aastal Norras noorte arstitudengitena pidama peamiselt noorte naiste nõustamise eesmärgil blogi, mis kandis nimetust „Alakeha“.  Nende suureks üllatuseks osutus blogi tohutult menukaks ja küsimusi saabus nii noortelt kui ka küpses eas naistelt-meestelt. Päriti ka üsna elementaarsete asjade kohta ning paljud küsimused olid ajendatud internetis levivatest müütidest ja valearvamustest. Enim kurvastasid autoreid aga nende naiste kirjad, kes olid mures, et nende suguelundid, menstruatsioon või suguelu pole „normaalsed“, sest ei vasta internetis või filmides nähtule.  

Nii leidsid Nina ja Ellen, et on vaja uut raamatut naiste alakehast, mis tugineks ühelt poolt teaduslikele faktidele, kuid julgustaks samas naisi oma keha koos kõigi selle eripäradega tundma õppima ja selle üle uhke olema.

See raamat ei väida, et naiseks olemine on alati lihtne, kuid võib vabastada nii mõnestki valehäbist. Avameelne teos naise alakehast käsitleb mitmeid tabuteemasid, sisaldab ülevaadet levinumatest suguhaigustest ning põhjalikku juhendit rasestumisvastaste vahendite valimiseks.

Vaata raamatusse