RUUNIMÄRGID

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
548
Mõõtmed
145x220
Avaldamise aeg
30.03.2009
Tõlkija
Toimetaja
Hind
12,46 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Maddy Smith, kes sündis käel roostekarva ruunikujuline märk, on oma külas terve elu tõrjutud olnud. Sest Malbry rahvas usub, et rusumärk on vanade jumalate sümbol, võluväe märk. Ja see, nagu kõik teavad, viib otse kaosesse. On ohtlik.
Kuid Maddyle meeldib võlukunst, kuigi tal seda tavaliselt vaid mõne kiusliku mäekolli ohjamiseks kasutada õnnestub. Ja iga kord, kui tema parim sõber – päevavargast väljasmaalane, keda Ükssilmaks kutsutakse – teda vaatama tuleb, räägib ta tüdrukule üha rohkem vanadest aegadest: jumalatest ja loitsudest, ruunidest ja võlukunstist.
Nüüd on Ükssilm jälle tagasi ja tahab, et Maddy avaks Punase Hobuse mäe ning Allmaale laskuks, et leida vanade jumalate kadunud reliikvia. Kui ta seda ei tee, võib saabuda kõige lõpp. Jälle…

Fantastiline ruunimärul viib lugeja otse vanade Põhjala lugude südamesse: metsik, ohtlik, tohutult leidlik ja fantaasiast pakatav.

Inglise kirjanik Joanne Harris (sünd 1964) sai juba oma esimese romaaniga „Kurjuse seeme“ (Evil Seed, 1989) kriitikutelt palju kiita. Kolmas romaan „Šokolaad“ (Chocolat, 1999) tõi koheselt maailmakuulsuse – tänaseks on see ilmunud juba 40 riigis – ja selle järgi valminud samanimeline film, milles mängisid Juliette Binoche ja Johnny Depp – kandideeris mitmele Oscarile. Eesti keeles on peale „Šokolaadi“ ilmunud veel „Viis neljandikku apelsini“ (Five quarters of the Orange).
Tema raamatud on võitnud mitmeid Briti ja rahvusvahelisi auhindu.

 

Raamaturiiulike kirjutab sellest SIIN!