OSHO: VABAMÕTLEJAST MÜSTIKU ELUTEE

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
366
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
11.12.2019
Tõlkija
Toimetaja
Hind
21,60 €
Soodushind
9,90 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

„Vabamõtlejast müstiku elutee“ räägib kahekümnenda sajandi ühe omapärasema guru ja filosoofi Osho elust ja õpetusest.

1990. aastal valmistus Osho lahkuma kehast, mis oli teda viiskümmend üheksa aastat teeninud – tema arsti sõnul „nii rahulikult, nagu pakiks ta kotti nädalavahetuse veetmiseks maal“.

Kes oli see mees, keda tunti seksiguru, „isehakanud bhagavān’i“ (Rajneeshi), Rolls-Royce’i guru, rikka inimese guru ja lihtsalt õpetajana? Osho kõneluste ligi viie tuhande tunni jao salvestiste põhjal koostatud raamat räägib tema nooruspõlvest ja haridusteest, tema elust filosoofiaprofessorina ja rännuaastatest meditatsiooni tähtsust õpetades, ning tõelisest pärandist, mille ta soovis endast maha jätta: religioonitu religiooni, mille keskmes on indiviidi teadlikkus ja vastutus, ning „Buddha Zorbase“ õpetuse, tervikliku inimese ülistamise.
Osho kutsub lugejaid üles uurima ja lahti ütlema sisseharjutatud veendumuste süsteemidest ja eelarvamustest, mis piiravad võimet nautida elu kogu oma rikkuses.

Suurbritannia ajaleht The Sunday Times on arvanud Osho 20. sajandi 1000 suurkuju hulka, Indias loetakse teda Gandhi, Nehru ja Buddha kõrval nende kümne sekka, kes on muutnud India saatust. Pärast Osho surma 1990. aastal on tema õpetuse mõju jätkuvalt kasvanud, jõudes igas vanuses otsijateni peaaegu kõikides maailma maades.