KATARIINA KAAPERDAB KOOLI

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
168
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
20.11.2022
Toimetaja
Hind
18,30 €

Neljandas klassis õppiv Katariina tahaks olla samasugune nagu teised ja leida sõpru. Selliseid, kes oleksid sõbrad ka siis, kui ta pisut pööraseks läheb. Seda juhtub, kuigi ta püüab viisakalt käituda. Paraku saadetakse teda ikka ja jälle klassiukse taha, et ta seal oma käitumise üle järele mõtleks. Samal ajal kisub üks veider vägi Katariinat kooli keldrisse, kus ta kohtub kummalise vaimolendiga. Too annab korralduse: „Päästa hiired!“ Tüdrukul tuleb välja selgitada, mis hiirtega tegemist ning kas ta ise julgeb olla sõber nendega, kelle sõber ei soovi justkui keegi olla.  

Tiina Laanem tuli kirjandusse romaaniga „Väikesed vanamehed“, millele järgnesid jutukogud ja näidendid. 2019. aastal ilmus tema esimene lasteraamat „Mina, Meg ja meie klass“ ning aasta hiljem „Kollase Kassi Komando“, mis võeti noorte lugejate poolt soojalt vastu.

 

Tiina Laanemi "Katariina kaaperdab kooli" on nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduspreemiale lastekirjanduse kategoorias. ERR-ile antud intervjuus kinnitas autor, et püüdis selle raamatuga pakkuda tuge teistsugustele lastele.

https://kultuur.err.ee/1608895205/kirjanduspreemia-nominent-tiina-laanem-katariina-kaaperdab-kooli-tiksus-mul-pikka-aega-peas