AVALI SÜDA

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
136
Mõõtmed
132 x 210
Avaldamise aeg
06.05.2009
Tõlkija
Toimetaja
Hind
6,07 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Nii kaua, kui püsib maailmaruum,
nii kaua, kui püsivad tundvad olendid,
püsin ka mina
selleks, et aidata,
selleks et teenida,
selleks, et anda oma panus. 

Dalai-Laama

**********

Käesolev raamat põhineb loengutel, mida dalai-laama pidas New Yorgis 1999. aastal. Loengute teemaks oli mahajaana – budismi suund, mille eesmärgiks on äratada inimeses soov saada bodhisattvaks, et aidata kannatustest vabaneda nii teistel kui ka iseendal. Mahajaanat ja selle vahendeid – kaastunnet, hoolivust, südamlikkust ja sõbralikkust – saab õppida ja endas arendada. See ei ole üldse keeruline ning selles raamatus dalai-laama seda õpetabki.

Raamat on koostatud tema lihtsate ja jõuliste esinemiste põhjal ning siin läheb usuliider sügavamale kui senistes bestsellerites “Kunst olla õnnelik” ja “Uue aastatuhande eetika”, näidates, kuidas me saame budistliku maailmavaate põhjal avada oma südamed ning arendada tõelist ja kestvat kaastunnet kõikide olendite vastu.
Tiibeti usuliidri kogu elu on olnud testament headuse jõule, tema vaimne kasvamine algas juba lapseeas. Kaheaastaselt tunnistati ta kolmeteistkümnenda Dalai Laama reinkarnatsiooniks, pärast seda viidi ta Kirde-Tiibetis asuvast kodust Tiibeti pealinna Lhasasse. Ta sai Tiibeti ajutise valitsemise õiguse, kuid pärast kommunistliku Hiina armee sissetungi pandi tema usk vägivallatusse ning sallivusse äärmisele proovile. Ta andis endast parima oma rahva kaitsmisel ja vaenlase vaos hoidmisel, jätkates samal ajal õpinguid ja tegevust buda pääsetee alal.
Käesolevas raamatus jagab Dalai Laama inimestega oma meetodeid uhkuse muutmisest alandlikkuseks ja viha muutmisest armastuseks, väljendab oma muret rikaste ja vaeste vahel valitseva lõhe pärast ja palvetab kõikide olendite õnne leidmise eest. Loodame, et “Avali süda” aitab kõiki lugejaid õnne otsinguil, et see õnn leviks ka teiste inimesteni ning avaks mingilgi määral kõikide olendite südamed.

See raamat võib muuta inimese elu.

Tema Pühadus DALAI-LAAMA