ABBA

Austusavaldus ülimale popbändile

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
335
Mõõtmed
215 x 280
Avaldamise aeg
10.12.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
35,99 €

ABBA on üks kõige edukamaid ja müütilisemaid bände muusikaajaloos: üle 400 miljoni müüdud albumi kogu maailmas, virtuaalne kontsertetendus „Voyage“, oma muuseum ning kõrvalprojektid, nagu muusikal „Mamma Mia!“ ja samanimelised filmid.

Raamat „ABBA. Austusavaldus ülimale popbändile“ on kummardus imelisele Rootsi nelikule, milles räägivad ABBA loost inimesed, kes tundsid neid nii professionaalses kui ka eraelus.
Inforikkas raamatus on üle 40 haruldase intervjuu selliste inimestega nagu ABBA kostüümidisainer Owe Sandström, koreograaf Graham Tainton, mitmed ABBA muusikud ning bändi juhtfiguurid Björn Ulvaeus ja Benny Andersson. Samuti saavad sõna nii mõnedki superstaarid, kes on – mõnevõrra ootamatult – seotud ABBA-ga. Pöörates erilist tähelepanu ABBA populaarsusele Eestis, on autor lisanud raamatusse värske intervjuu Eesti kuuma popstaari Stefaniga, kes räägib oma soojast suhtumisest ABBA-sse. 

Ingliskeelne originaalversioon „Letʼs Talk Abbout ABBA“ oli rahvusvaheline Amazoni bestseller, mis saavutas Ühendkuningriigis ja Poolas esikoha ning jõudis kõrgetele kohtadele ka Rootsis, Saksamaal ja Prantsusmaal. Käesolevat väljaannet on autor uuendanud ja täiendanud.

Stany Van Wymeersch on nelja eduka ABBA-st rääkiva raamatu autor. Tema esimesele raamatule „Letʼs Talk About ABBA“ järgnes „We All Love ABBA“, seejärel kaheosaline „The Legacy of ABBA“. Stany oli Londonis O2 Arenal toimunud ametliku näituse „ABBA: Super Troupers“ konsultant. Samuti kuulus ta rahvusvahelisse žüriisse, mis annab välja auhinda Eurostory Best Lyrics Award kõige rabavamate laulusõnade eest Eurovisiooni lauluvõistlusel.
Ta on lõpetanud Genti ülikooli Belgias magistrikraadiga õigusteaduses ning töötanud juriidilise nõustajana, aga ka kommunikatsioonispetsialistina moe- ja kultuuriüritustel.

Raamatu tagakaanel olev QR-kood viib Spotify playlist’i. Kuula näiteks: „S.O.S.“ (ABBA) – „Sunny Girl“ (Hep Stars) – „The Winner Takes It All“ (ABBA) – „En ledig dag“ (Frida) – „Thank You for the Music“ – „Gabrielle“ (Hootenanny Singers) – „Super Trouper“ (ABBA) – „Jag var så kär“ (Agnetha Fältskog) – „When I Kissed the Teacher“ (ABBA).