ÜHE SKANDAALI MÄRKMED

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
296
Mõõtmed
215 x 135
Avaldamise aeg
21.05.2006
Tõlkija
Toimetaja
Hind
9,39 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Sheba Hart asub tööle St George’i keskkooli, tunneb Barbara Covett, et ta on leidnud hingesugulase ja mõttekaaslase. Kuid Barbara ei ole ainus, keda tõmbab kaunis Sheba. Mõne aja pärast saab ta teada, et Shebal on keelatud suhe oma õpilasega. Barbara ei suuda Shebat keelitada see kohutav afäär lõpetada. Aga kui suhe avalikuks tuleb, tunneb Barbara kohustust seista truult Sheba kõrval ja olla talle raskel ajal toeks.

“Ühe skandaali märkmed” on päevik, mida Barbara peab, et teha avalikuks tõde, millest ajalehtede verejanulised reporterid vaikivad. See on lugu vastamata tunnetest ja ihast, kadedusest ja armastusest ning ühiskonna moraalsete põhimõtete kahepalgelisusest.

2007. aasta märtsis linastus raamatu põhjal valminud film, kus peaosi mängivad suurepärased Judi Dench ja Cate Blanchett.

Zoė Helleri raamat "Ühe skandaali märkmed" on tõlgitud 23 keelde.

Raamatu järelsõnast:

Zoė Heller sündis 1965. aastal Londonis. Ta õppis St Anne’i kolledžis Oxfordi ülikoolis ja kaitses kaks magistrikraadi Columbia ülikoolis New Yorgis. Ta kirjutas mitu aastat ajaleh tedele raamatuarvustusi, kuni läks tööle ajalehe 0e Independent arvamus toimetusse. Töötanud aastaid ajalehtede The Sunday Times ja Daily Telegraph juures, teenis ta 2002. aastal aasta kolumnisti auhinna. Praegu teeb Heller kaastööd mitmetele väljaannetele, sealhulgas Harper’s Bazaar, 0e New Yorker ja London Review of Books.

Zoė Heller on avaldanud kaks romaani. “Kõik, mida sa tead” (Everything You Know, 2000) on sünge komöödia misantroopilisest kirjanikust Willy Millerist. “Ühe skandaali märkmed” (Notes on a Scandal, 2003) jutustab kauni keraamikaõpetaja Sheba Harti ja tema õpilase Steve Connolly keelatud armastusest. Afäärist ja sellele järgnenud meediafuroorist jutustab pensionieelikust ajalooõpetaja Barbara Covett, Sheba kolleeg St George’i keskkoolist, kes peab end ainsaks usaldusväärseks inimeseks, et anda edasi lugu nii, nagu see oli. Raamat jõudis 2003. aasta Bookeri kirjanduspreemia ja Briti Raamatuauhinna lõppvalikusse ning kandideeris Orange Prize’ile. Ameerika kirjaniku Edmund White’i sõnul asetas Zoė Heller oma teise romaaniga end briti kirjanike esiritta, Amise ja McEwani kõrvale.

Olles peaaegu 11 aastat elanud Ameerika Ühendriikides, kirjutas Zoė Heller enda sõnul väga “inglasliku” romaani. Alguses saatiski ta peaaegu valminud romaani käsikirja kümnele-üheteiskümnele USA kirjastusele (tema esimene romaan “Kõik, mida sa tead” võeti USAs paremini vastu kui Inglismaal), kes aga kõik vastasid: “Huhh, mitte meile!” Nii saatis tema agent käsikirja paarile Inglise kirjastusele, kelle arvamus USA kirjastajate omast küll eriti ei erinenud (“See võiks olla väga huvitav raamat, kuid ainult võiks”), aga huvi avaldamise vastu oli siiski olemas. Kõige enam panebki Hellerit imestama tõsiasi, et käsikiri vahepealsel ajal enam eriti ei muutunud ja ometi esitati raamat, mida keegi avaldada ei tahtnud, Bookeri preemiale.

René Tendermann