MINU NIMI ON PUNANE


Valdkond:
KK
540
145 x 235
08.02.2013
Ly Seppel-Ehin
Tene Hook
978-9949-505-31-9
22.50 €
12.90
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!
 

Nobeli preemia laureaadi Orhan Pamuki romaani „Minu nimi on punane“ tegevus toimub Istanbulis 1591. aasta talvel üheksa lumise päeva jooksul.

Ilus Şeküre, kahe alalõpmata omavahel nääkleva väikese poisi ema, kelle mees pole juba neli aastat sõjast tagasi tulnud, hakkab otsima endale uut meest ja armsamat. Peiduurkast hoiab ta silma peal sultani miniatuurikunstnikel, kes tema isa kutsel majas koos käivad. Need pisipildimeistrid teevad tema isa juhatuse all Osmanite sultani salajase raamatu jaoks õhtumaa kunsti mõjulisi ja seega ohtlikke pisipilte. Üks miniatuurikunstnikest tapetakse. Linna saabub Şeküre tädipoeg Karaa, kellesse naine armub. Istanbulis koondub ühe jutlustaja ümber pahaendeline rändmunkade jõuk. Öösiti linna kohvikus aega surnuks löövad pisipilditegijad ja ilukirjameistrid lõbustavad end elukutselise jutuvestja teravmeelsete pajatustega.

Selles raamatus räägib igaüks enda eest, kõnelevad surnud ja mis kõik veel, elavatest rääkimata. Jutt käib surmast, kunstist, armastusest, abielust ja õnnest. Ühtlasi on see järelehüüe vanale ja väga kaunile miniatuurikunsti õitseajale.

„Noor Türgi romaanikirjanik Orhan Pamuk näitab Euroopale, kuidas romaani kirjutatakse.“
FRANKFURTER ALLGEMEINE, Saksamaa

„Orhan Pamukki lihtsalt peab igaüks lugema.“
THE NEW STATESMAN, Inglismaa